4.25/5 (1)

Прокладайте маршрути сухопутними та судноплавними шляхами Римської Імперії з урахуванням пір року та видів транспорту, та вартості проїзду.

Мапшрути Римської Імперії

Мапшрути Римської Імперії

Вперше, ORBIS дозволяє показати римські витрати часу та коштів на сполучення з містами Імперії. Моделюючи рух уздовж головних маршрутів римської дорожньої мережі, основних судноплавних річок, а також сотень морських шляхів в Середземному, Чорному морі і прибережній частині Атлантичного океану, ця інтерактивна модель реконструює тривалість і фінансові витрати на поїздки в давнину.

З урахуванням сезонних коливань, різних режимів і транспортних засобів, ORBIS показує справжню форму римського світу і надає унікальний ресурс для нашого розуміння досучасного історії.

ORBIS створено завдяки цифровому гуманітарному гранту Стенфордського університету і був розроблений Walter Scheidel та Elijah Meeks у співпраці з групою ІТ -фахівців і студентів в Стенфорді.

 

Модель складається з 632 поселень, в більшості міських, а також важливих мисів і гірських перевалів, і охоплює близько 10 мільйонів квадратних кілометрів наземного і морського простору. 301 поселення є морськими портами.

Сухопутні та річкові маршрути Римської Імперії

Сухопутні та річкові маршрути Римської Імперії

Базова дорожня мережа охоплює 84,631 км дороги або пустельних шляхів, і 28,272 км судноплавних річок і каналів.

Морські маршрути Римської Імперії

Морські маршрути Римської Імперії

Морська мережу моделі складається з 1026 морських шляхів (що пов’язують 513 пар поселень в обох напрямках), багато хто з них задокументовані в історичних джерелах і доповнені з’єднаннями малого радіусу дії між усіма портами і кількома маршрутами середньої дальності. Їх загальна протяжність в середньому 192,810 кілометрів і змінюється залежно від місяця року.

Для того, щоб встановити історичний маршрут від одного поселення до іншого, ви просто вибираєте початкові і кінцеві точки з двох випадаючих списків. Маршрути розрізняються в залежності від типу – найшвидший, найдешевший або найкоротший, і від засобів пересування, а також пір року.

Натисніть кнопку “Розрахувати маршрут”, щоб отримати інформацію про вартість і шлях для маршруту, який ви вибрали. Найшвидші маршрути відображаються фіолетовим кольором, найдешевші маршрути зеленим і найкоротші жовтий кольором.

Маршрут з Ольвії до Риму. Найкоротший та найшвидший

Маршрут з Ольвії до Риму. Найкоротший та найшвидший

Про Римську Імперію ви також можете переглянути карту театрів, бібліотек та лазень

Будь ласка поставте свої оцінки карті

З дитинства люблю карти. Можу годинами розглядати старовинні карти. Наприкінці 2012 випадково натрапив на сервіс Картограф Google. З того часу карти стали частиною мого життя. Пізніше я долучився ще до кількох сервісів редагування онлайн-карт. Тепер почав писати про карти та збирати їх на порталі.

Вам також може сподобатися

Коментарі відсутні

Ви можете залишити перший коментар.

Залишити коментар

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.