close_mapmakerGoogle повідомив, що сервіс Map Maker перестане працювати у березні 2017 року. Цей сервіс дозволяє користувачам редагувати інформацію для Карт Google. А тепер вони вирішили перемістити функції Картографа в обидві версії Карт Google, щоб користувачам Карт Google було ще легше додавати зміни на карти як із комп’ютерів, так і з мобільних пристроїв.

Сервіс Map Maker вперше з’явився у 2008 році (в Україні його відкрили 8 серпня 2012 року), щоб зробити Карти Google зручнішими для користувачів з усього світу. Адже власні можливості Google не дозволяють швидко реагувати на зміни в віддалених місцевостях в різних країнах світу. Із часом спільнота користувачів Map Maker налічувала мільйони користувачів.

Українська Спільнота Картографа Google  є другою в світі спільнотою за активністю. За час роботи MapMaker в Україні зроблено не один мільйон змін, на Карті Google з’явились детально промальовані міста та села. У той час, коли у Google не було офіційної довідки українською мовою для цього сервісу, я, разом з кількома однодумцями, створили сайт gmm.in.ua – Картограф українською – неофіційну довідку українською мовою, де написали багато детальних інструкцій, якими користувались тисячі користувачів з України, Польщі, Росії.

Коли я перший раз потрапив в цей сервіс наприкінці 2012 року, то в рідній Теребовлі було дві дороги і ті намальовані неправильно. Для створення детальної карти не було тоді навіть чітких супутникових знімків. Але в основних рисах карту я таки зробив. Але і тут не без змін на свій манер від модераторів Google.

Ось так, на свій манер, модератори паскудили карту та чужу роботу. Всі будиночки були відмальовані акуратно один до одного, без прогалин. А кутовий будинок взагалі перемалювали на казна що!!!

Ось так, на свій манер, модератори паскудили карту та чужу роботу. Всі будиночки були відмальовані акуратно один до одного, без прогалин. А кутовий будинок взагалі перемалювали на казна що!!!

Останнім часом українська Спільнота активно працювала над декомунізацією України. Хоча не без інцидентів. Бо ж не всі користувачі бажають дотримуватись правил. Відтак виникали інциденти з перейменуваннями в Криму.

Проте не тільки в Україні користувачі Map Maker не дотримуються правил. Наприклад, випадок, коли хтось намалював робота Android, який випорожнювався на логотип Apple.

 

android-appleЧерез цей інцидент Google довелося на деякий час відключити сервіс та переглянути правила модерації. Користувачі також кепкували над політикою перегляду правок до карт, бо модератори Google працюють тільки в індійському офісі Google і переглядають більшість змін зроблених користувачами. Таким чином на Карту Google часто потрапляли об’єкти з сумнівним вмістом. А часто бувало, що модератор був не в гуморі і просто відхиляв усі зміни користувачів протягом дня.

 

google-review-policy-crapЯк повідомляється, компанія перенесе всі ключові функціональні можливості сервісу в основний сервіс Google Maps, де вони стануть частиною програми Google Local Guides , націленої на поліпшення і оновлення карт. Учасники Local Guides діляться інформацією про найцікавіші місця у своєму місті з іншими користувачами і отримують за це різні бонуси від Google: від доступу до бета-версій нових продуктів і додаткового хмарного простору в Google Drive до участі в ексклюзивних конкурсах і заходах. По суті, програма Local Guides є результатом переосмислення компанією Google процесу народного поліпшення карт.
Але, на жаль, нічого невідомо про фунціонал для редагування мережі доріг та назв вулиць.

Підтримку Картографа Google буде припинено в березні 2017 року.

Починаючи з 2008 року спільнота Картографа Google працювала над редагуванням і модерацією мільйонів об’єктів, щоб зробити Карти Google зручнішими для користувачів з усього світу. А тепер ми вирішили перемістити функції Картографа в обидві версії Карт Google, щоб користувачам Карт Google було ще легше додавати зміни на карти як із комп’ютерів, так і з мобільних пристроїв.

Зараз у Картах Google доступні такі основні функції редагування:

Ми й далі плануємо додавати нові функції редагування в Карти Google.

Щоб продовжувати ділитися в Картах Google своїми знаннями про місця та спілкуватися з однодумцями, запрошуємо вас приєднатися до програми “Місцеві експерти”. У ній ви зможете заробляти бали, отримувати винагороди за внесення змін і надання іншої інформації, а також першими випробовувати нові функції Карт Google.

Щоб дізнатися більше, відвідайте Довідковий форум Картографа та сайт Local Guides Connect, де ми періодично публікуємо повідомлення про перенесення нових функцій у Карти Google.

З дитинства люблю карти. Можу годинами розглядати старовинні карти. Наприкінці 2012 випадково натрапив на сервіс Картограф Google. З того часу карти стали частиною мого життя. Пізніше я долучився ще до кількох сервісів редагування онлайн-карт. Тепер почав писати про карти та збирати їх на порталі.

Вам також може сподобатися

Коментарі відсутні

Ви можете залишити перший коментар.

Залишити коментар

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.